Mobirise Website Builder

Oferujemy najwyższą jakość usług!

Posiadamy bardzo bogatą ofertę drzwi i schodów drewnianych.
Zapraszamy do zapoznania się z szerszymi informacjami!

Orientacyjne ceny schodów i drzwi 

Każdy projekt jest inny dlatego mimo najszczerszych chęci z naszej strony trudno jest podać dokładną wycenę "z rękawa". Niemiej spróbujemy przybliżyć Państwu metodologię według, której wyceniamy nasze produkty.

Na cenę wpływa oczywiście materiał z którego zostały wykonane drzwi lub schody, a także w przypadku schodów, od ilości stopni i podstopni, jak również od rodzaju poręczy, tralek, balustrad, kończąc na typie schodów (samonośne lub na beton i ich konkretnego typu)Aby przyspieszyć wycenę przygotowaliśmy aktywny formularz, który należy pobrać, wypełnić i odesłać do nas.

Podstawowe informacje
o schodach 

Aby pomóc Państwu w dokonaniu najlepszego wyboru schodów, przygotowaliśmy kilka niezbędnych informacji o schodach drewnianych!
.Coraz częściej są one traktowane, nie tylko jako stały element konstrukcyjny domu ale również jako istotny aspekt dekoracyjny, szczególnie jeśli umieszczone są one w salonie.

Pamiętajmy jednak, że schody to tylko część wystroju wnętrza. Jedynie odpowiednio zharmonizowana całość, Tylko wykończenie ścian, płaszczyzn poziomych i detali da odpowiedni efekt. Jeśli w naszym domu mają się znaleźć schody, musimy zadecydować o tym, gdzie będą umieszczone i ile miejsca możemy na nie przeznaczyć. Coraz rzadziej spotyka się projekty, w których jest klatka schodowa. Zazwyczaj schody umieszczone są w holu lub salonie. Ich kształt i wystrój mogą w sposób decydujący zaważyć na wyglądzie pomieszczenia i wpłynąć na jego wystrój. Tak więc musimy posiąść niezbędne minimum wiedzy o konstrukcji schodów i o tym, z jakich materiałów można je wykonać i jak wykończyć. Alternatywą dla schodów drewnianych są schody betonowe, te wydają się być ciężkie, mało efektowne i wymagają wykończenia. Jeśli już takie rozwiązanie zostało przyjęte, to często schody okłada się drewnem. Zdecydowanie jednak bardziej efektowne i powszechniej budowane są schody z drewna. W domach o nowoczesnym wystroju spotkać można także konstrukcje wykonane z metalu*.

Schody drewniane 

Wykonuje się je z drewna drzew liściastych, którymi są przede wszystkim: buk, dąb, jesion, a także klon, wiśnia, orzech, brzoza. Coraz częściej używane są znacznie droższe gatunki drewna egzotycznego. Twarde gatunki stosuje się również do wykładania schodów murowanych lub żelbetowych. Rzadziej jest stosowane drewno iglaste - najczęściej sosnowe. Drewno liściaste przeznaczone na stopnie powinno odpowiadać co najmniej klasie jakości II.

Do wszystkich innych nośnych części schodów należy stosować drewno liściaste klasy I. Materiał powinien mieć gęsto rozmieszczone słoje. Drewno musi być bezsęczne, pozbawione wad i mieć wilgotność nieprzekraczającą 8%. Stopnie wykonuje się z drewna litego bądź klejonego warstwowo. Używa się także materiałów drewnopochodnych. Są to niektóre odmiany sklejki. Przy wykonywaniu schodów można stosować sklejkę budowlaną oraz sklejkę budowlaną bukową. Niedopuszczalne jest stosowanie płyt stolarskich budowlanych listwowych i listewkowych*.

Przeglądasz na smartfonie?

Kliknij i zadzwoń!

695 490 203

Projekt i wizualizacja gratis!

Możey wstępnie wycenić schody po przesłaniu rysunku lub zdjęcia klatki schodowej!

Schody samonośne, jednozabiegowe, bukowe

4800 zł

Schody samonośne, jednozabiegowe, Gięte, Jesionowe, z elementami stali kutej, oświetlane lampkami led

13 000 zł

Schody spiralne, jesionowe

4500 zł

Schody samonośne dwuzabiegowe jesionowe z podstopniami

7500 zł

Schody samonośne, jednozabiegowe, dębowe, z podstopniami

7300 zł

Schody na wylewkę betonową, jesionowe  z elementami stali nierdzewnej

Cena za stopień prosty, podstopień i olistwowanie:
(Balustrada wyceniana indywidualnie)

 Sosna - 240 zł  Buk - 290 zł  Jesion - 340 zł  Dąb - 440 zł.

Drzwi jesionowe wraz z ościerznicą

1300 zł

Drzwi dębowe wraz z ościerznicą

1500 zł.

Poleć nas znajomym!