Pytania i odpowiedzi

Czy wilgotność pomieszczenia ma wpływ na drewno
Tak ma wpływ. Drewno absorbuje wilgoć z pomieszczenia i pracuje w ten sposób powstają pęknięcia w drewnie. Pomieszczenie nie może być zbyt zawilgocone bo schody popękają.
Czy drewno musi być dobrze wysuszone na schody ?
Tak. Wilgotność drewna powinna być w zakresie od 6 do 10 % . Taka wilgotność nie zagraża jakości schodów a zapewnia, że schody będą służyć lata .
Czy schody są robione z całych desek ?
Nie schody są klejone . Rozcinamy drewno na fryzy o szerokości do 9 cm i robimy z tego klejonkę . Drewno w ten sposób nie wigna się i usuwane są wady typu pęknięcia sęki itp.
Jaki lakier na schody?
Na schody są specjalne lakiery z utwardzaczem .My stosujemy lakier do schodów parkietów firmy Kemichal .Jest to lakier akrylowy bezpieczny dla dzieci mało chemiczny i bardzo bardzo twardy . Jego zaleta jest również ze nie żółknie a to ma swoje zastosowanie przy białych schodach.
Czy schody mogą być bardziej białe ?
Tak mamy ten sam lakier tylko ze biały im więcej dajemy warstw lakieru tym jest bielszy.
Ile warstw lakieru na schody ?
My dajemy 3 warstwy lakieru na stronę , również tam gdzie schody dochodzą do ściany betonu zapobiega to aprobacji wilgoci z powietrza.
Co jeżeli upadnie mi coś na schody ?
Są specjalne woski twarde które roztapia się i wlewa w ubytek efekt jest zadowalający.
Jaki jest czas oczekiwania na schody?
W zależności od ilości zleceń czas oczekiwania na schody wynosi od sześciu tygodni do kilku miesięcy.
Jaka powinna być wysokość stopnia?
Projektując schody należy uwzględnić kilka podstawowych kwestii technicznych. Najważniejszymi z nich są wysokość kondygnacji (od podłogi do podłogi), wysokość od podłogi do sufitu w okolicach miejsca gdzie wchodzimy na schody, wymiary otworu, usytuowanie ścian oraz rozmieszczenie elementów takich jak drzwi, okna, wąskie przejścia. Jeśli chodzi o wysokość stopnia to w domach jednorodzinnych powinna ona wynosić od 16 do 19cm. Aby schody były wygodne wysokość stopnia należy ściśle uzależnić od głębokości stopnia. Zależność ta wygląda następująco: suma wysokości dwóch stopni oraz jednej głębokości stopnia powinna wynosić w granicach 60-65cm co odpowiada przeciętnej długości kroku.
Na jakim etapie budowy montowane są schody?
Schody najlepiej montować na sam koniec wykańczania wnętrza. Takie rozwiązanie eliminuje powstanie ewentualnych uszkodzeń przy wykonywaniu innych prac. Przed montażem schodów powinny być wykonane podłogi na obu poziomach.
Jakie drewno na schody?
Zaleca się wykonać schody z drewna liściastego typu buk jesion dąb ze względny na bardzo dobre właściwości mechaniczne twardość itp.
Jaki materiał na schody jest najtańszy a jaki najdroższy?
Z drewna krajowego najtańszy jest buk a najdroższy dąb , a jesion jest w środkowej granicy cenowej.
Facebook